picture

Firmy & Produkty Polskie

Szczegółowe inforamcje na temat każdej
marki w Polsce. Bądź lepszy od innych,
zbadaj firmę.

picture

Czas to pieniądz

Masz problem ze znalezieniem dobrej firmy ? Chcesz aby usługa została wykonana należycie? Przeczytaj opinie o firmach.

picture

Statystyki

Mamy już zarejestrowanych 235 użytkoników.
Mamy już napisanych 542 wątków w tym 2476 postów.

Praca w niemczech

Praca w niemczech

Cześć, pracuję obecnie w szpitalu wojewódzkim, jednym z większych w Polsce, ale to co się dzieje w placówce przez ostatni rok to absolutna masakra. Myślę nad wyjazdem do Niemiec, koniecznie, bo język jako tako ogarniam. Pomóżcie. Z kim rozmawiać, żeby zrobić bezproblemowo taki transfer?

radek

Posty: 2

 
Szkoda tracić zdrowie w kraju, skoro w Niemczech lekarza zupełnie lepiej się traktuje. Kasa też inna, nawet na start dla średnio doświadczonych. Trochę ogarnięcia i masz raj.

Hoteowo24h

Posty: 3

 
W Niemczech co roku stawki dla lekarzy wzrastają niezależnie od specjalizacji, a w Polsce stoją w miejscu latami :D Ciekawe, co?

Fotnik2

Posty: 2

 
W Polsce bardzo mocno spada liczba młodych lekarzy. Wystarczy zazwyczaj komunikatywny niemiecki, aby od ręki cię przyjęli.

EpIon7

Posty: 15

 
Nie dziwę się, że Polacy tak bardzo idą do medycyny alternatywnej, bo szpitale olewają, nie mają środków, a polityczne decyzje pogrążyły służbę zdrowia w kryzysie. Zaciera się na razie, ale szambo wybije. Lepiej uciekać, póki ma się jeszcze możliwości.

Grosek45

Posty: 19

 
Już przy robieniu specjalizacji uczyłem się niemieckiego, certyfikacja weszła w grę i pojechałem do Niemiec dość szybko po wyrobieniu jakiejś tam reputacji. Tak to mogę określić. Szukałem wstępnie alternatywnego miejsca pracy, ale najlepsze warunki dostałem od www.konsultant24.pl , a naprawdę dużo podobnych serwisów przerobiłem. Z wieloma osobami rozmawiałem. Chciałem mieć coś poważnego do dyspozycji i to według mnie najlepsze polecenie teraz na rynku.

Francuzik3

Posty: 27

 
W Niemczech na dzień dobry masz stawki 4 – 5 razy większe niż w Polsce dla lekarzy praktycznie dowolnej specjalizacji, więc nie mam więcej pytań.

DaNceR

Posty: 3

 
W Niemczech nie pracujesz przede wszystkim po 16 z dziwnie rozłożonymi dyżurami, tylko obsada jest bardzo duża i tam nikt na niczym nie oszczędza. Szczególnie na młodych lekarzach. Inne, zupełnie inne podejście.

labuh

Posty: 14

 
Tak naprawdę to polscy lekarze zastępują niemieckich, bo tam też jest emigracja specjalistów paradoksalnie. Warto o tym wiedzieć :)

Gucio

Posty: 8

 
Kryzys emigracyjny wśród lekarzy praktycznie wszystkich specjalizacji trwa już mniej więcej od 10 ostatnich lat. Sporo jest biur pośrednictwa, ale najlepiej korzystać z rodzinnych, gdzie masz dopełnienie formalności przy okazji, żeby cię z tematem biurokracji nie zostawili.

Yuri20

Posty: 6