picture

Firmy & Produkty Polskie

Szczegółowe inforamcje na temat każdej
marki w Polsce. Bądź lepszy od innych,
zbadaj firmę.

picture

Czas to pieniądz

Masz problem ze znalezieniem dobrej firmy ? Chcesz aby usługa została wykonana należycie? Przeczytaj opinie o firmach.

picture

Statystyki

Mamy już zarejestrowanych 235 użytkoników.
Mamy już napisanych 542 wątków w tym 2476 postów.

Sklep akwariowy

Sklep akwariowy

Witam, szukam jakiegoś dobrego sklepu akwarystycznego gdzie kupię zestawy co2 i rośliny akwariowe, możecie coś polecić?

HalskiPol

Posty: 24

 
Uwzględnij podczas zakupu wagę zbiornika napełnionego już wodą. Nie stawiaj go na niestabilnych lub podejrzanych konstrukcjach i sprawdź dokładnie szkło. Dobry pomysł to zamówienie akwarium wraz z umeblowaniem do niego. Wyjdzie ci o wiele taniej i znikną późniejsze kłopoty eksploatacyjne.

BobBudowniczy

Posty: 26

 
Jak już wybierzesz jakiegoś producenta to kupuj tylko jego asortyment. Wtedy podniesiesz wartość akwarium i zmniejszysz stres związany z poszukiwaniami właściwych dodatków eksploatacyjnych. W zestawach kupisz najtaniej.

ZaNK3R

Posty: 21

 
Niezależnie od tego, jakie założysz akwarium pamiętaj, że to mocno systematyczne hobby. I na początek dam radę. Nie wkładaj rączek do wody po podłączeniu jakiegokolwiek asortymentu do prądu, bo wiesz, czym się to może skończyć :) Według mnie dobrą i przede wszystkim szeroką ofertę mają na www.plantica.pl. Skompletowali mi fajne akwarium dla hodowli krewetek i jestem bardzo zadowolona.

Zbychoo54

Posty: 40

 
Zanim kupisz rybki to sporo czasu upłynie. Lepiej we wstępnych etapach zadbać o kompozycję samego zbiornika, określić jego objętość, oświetlenie, dokupić zestawy CO2. I szczelność akwarium to podstawa!! Nawet minimalne wycieki zaburzą stabilność struktury, dlatego upewnij się, czy ze szkłem wszystko gra.

To według mnie totalny priorytet.

dzejs

Posty: 24

 
Ryby się stresują, dlatego moim zdaniem pomysł ustawiania akwarium w poczekalni o dużym natężeniu ruchu trochę mija się z celem. Chyba, że weźmiesz pod uwagę zupełnie inne zwierzaki. Tutaj radziłbym zapytać o opinię sprzedawcę lub po prostu optymalnie zabezpieczyć zbiornik.

Orolniki

Posty: 29

 
Mi zawsze najgorszej szło z czyszczeniem akwarium. Glony i inne tego typu sprawy. Dopiero na www.plantica.pl kupiłem idealny czyścik. Schodzi wszystko raz dwa. Już przynajmniej czasu nie tracę. Wydałem na czyścik magnetyczny kilkanaście złotych z tego co pamiętam. Ceny porażająco niskie.

Tatusiekk

Posty: 31

 
Zacznij od czegoś prostego, np. hodowli krewetek w mniejszym akwarium. Znacznie taniej ci wyjdzie, a jak się przekonasz do akwarystyki powiększysz sobie towarzystwo bez problemu.

Franeczek23

Posty: 30