picture

Firmy & Produkty Polskie

Szczegółowe inforamcje na temat każdej
marki w Polsce. Bądź lepszy od innych,
zbadaj firmę.

picture

Czas to pieniądz

Masz problem ze znalezieniem dobrej firmy ? Chcesz aby usługa została wykonana należycie? Przeczytaj opinie o firmach.

picture

Statystyki

Mamy już zarejestrowanych 235 użytkoników.
Mamy już napisanych 542 wątków w tym 2476 postów.

Książki i albumy Pomorskie

Książki i albumy Pomorskie

Witam wszystkich!

Moja mama fascynuje się kulturą kaszubsko-pomorską i chciałabym zrobić jej fajny prezent na urodziny.

Proszę o pomoc i oczywiście świetne pomysły:)

Bryzyt1

Posty: 19

 
Kaszubskie wzory są niezwykle piękne i mogą zostać wprowadzone na poduszki, chusty, czy nawet magnesy. To stosunkowo tanie upominki, dlatego powinny spełnić swoje zadanie.

roudee

Posty: 18

 
Moim zdaniem dokonanie takich zakupów przedłuża tożsamość regionalną. Morze jest wyjątkowe i cały ten region przesiąknięty mitologią germańską, językiem kaszubskim.

Pracuję na co dzień w księgarni specjalizującej się w sprzedaży opracowań dotykających tematyki Pomorza i przyznam, że mamy dużą ilość klientów. Ludzie chcą się dowiedzieć czegoś o własnej historii. W szkołach lokalnych niestety brakuje takich zajęć.

GreenTO

Posty: 17

 
Wracam pamięcią do Pomorza, dzięki księgarni http://www.czec.pl. Kupiłem niedawno swojemu dziecku przekłady legend i baśni, związanych z województwem pomorskim plus plakaty tematyczne do nich. Są po prostu niesamowite.

Jak planujesz rozwijać swoje hobby lub zrobić komuś prezent to trafisz w dziesiątkę.

eXtreme23

Posty: 28

 
Ludowe pamiątki są świetne, niestety mało kto już się w nich specjalizuje.

Mam kilka historycznych pocztówek pomorskich i albumów historycznych, pokazujących moje okolice w innym czasie. Według mnie to najlepsza pamiątką i prezent dla najbliższych.

oponki23

Posty: 28

 
A ja widzę w Gdyni, np. duże zapotrzebowanie na pamiątki, wzmocnienie kultury regionu. Byłem nawet na kilku spotkaniach, na których ludzie mówili w języku kaszubskim. To ciekawe przeżycie i widać, że mimo nowoczesnych czasów ludzie dalej poszukują opracowań, albumów, pamiątek potwierdzających ich tożsamość. Sam jestem zwolennikiem takiego podejścia.

idzepeto

Posty: 25

 
Niezła dyskusja się nawiązała. Pomorze wzbudza wiele kontrowersji. To nietypowy region, a połączenie Gdyni, Sopotu i Gdańska w ogromną aglomerację to fakt. Ludzie zaczynają bardziej się przywiązywać do lokalnych tradycji.

Ja bym na twoim miejscu udał się do dobrego antykwariatu, najlepiej internetowego i przejrzał ofertę lub po prostu zapytał sprzedawcę o najlepsze, dostępne opcje w twojej kategorii.

Franeczek23

Posty: 30

 
Jak chcesz mogę ci wysłać album z niesamowitymi zdjęciami Kaszub lub się jakoś wymienimy. Warto się wspierać, bo fanów prawdziwego kaszubskiego klimatu niewielu zostało :)

Cycus45

Posty: 28

 
Z tego co wiem, a pracuję w księgarni internetowej i mającej profil stacjonarny to Pomorze jest znane z dużej liczby interesujących opracowań i pamiątek. Ten region żyje z przyciągania turystów i ma wysoki poziom kultury językowej.

Wystarczy zapoznać się z podstawami języka kaszubskiego, aby to zrozumieć.

Hymnny4

Posty: 27